TALLINNA KIIRABI - Закупки

TALLINNA KIIRABI
Retke tee 1
13415 Tallinn
Эстония
Регистрационный номер: 75019371
Описание организации

 

 

 

   TALLINNA KIIRABI

 

 

PÕHITEGEVUSE KÄSKKIRI

 

 

 

Tallinn                                                                                          2. märts 2015 nr 14

 

 

 

Hankekord


ÄRAKIRI


 

 

 

Riigihangete  seaduse  §  13¹,  Tallinna  Linnavalitsuse  19.  detsembri  2012  ärusega  nr  76 kinnitatud Tallinna Kiirabi põhimääruse § 4 lg 3 punkti 2, Tallinna Linnavalitsuse 22. novembri

2011 äruse nr 123 Riigihangete korraldamine § 9 ning Tallinna linnasekretäri 14. jaanuari

2015 käskkirja nr L-2/2 lisa alusel

 

 

I Üldsätted

 

1.    Riigihanke korraldamisel tuleb tagada rahaliste vahendite läbipaistev, otstarbekas ja säästlik kasutamine, isikute võrdne kohtlemine ning olemasolevate konkurentsitingimuste efektiivne ärakasutamine.

 

2.  Hankekorra eesmärk on ärata kindlaks Tallinna Kiirabi (edaspidi kiirabi) riigihanke planeerimise ja korraldamise reeglid ning riigihangete seaduse § 15 ikes 3 nimetatud piirmäärast allapoole äva riigihanke ja lihthanke korraldamise ning lihtsustatud korras tellitava teenuse tellimise kord.

 

3.    Kiirabi lähtub riigihangete planeerimisel, korraldamisel ja hankelepingute (edaspidi leping) sõlmimisel riigihangete seadusest ning selle alusel kehtestatud riigi õigusaktidest ja Tallinna linnas kehtestatud riigihangete korraldamist reguleerivatest õigusaktidest, sealhulgas käesolevast hankekorrast.

 

4.    Hankeplaan koostatakse ja kinnitatakse iga-aastaselt kolme nädala jooksul pärast linnaeelarve vastuvõtmist linnavolikogu poolt ning riigieelarvest ja lepingute alusel kiirabile eraldatud vahendite kinnitamisest linnavalitsuse poolt. Hankeplaani muudetakse vajaduse korral.

 

5.     Riigihankeid    korraldatakse    üldjuhul    hankeplaani    alusel,    erakorralised    riigihanked

kooskõlastatakse kiirabi peaarstiga. Hankeplaani tuleb kanda planeeritavad riigihanked, kui:

5.1. asjade ostmise ja teenuste tellimise lepingu eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on

10 000 eurot või enam;

5.2. ehitustööde lepingu eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 30 000 eurot või enam;

5.3. lihtsustatud korras tellitava teenuse lepingu  eeldatav maksumus  ilma käibemaksuta on

40 000 eurot või enam;

5.4. ideekonkursi eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 10 000 eurot või enam;

5.5. ehitustööde kontsessiooni eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 30 000 eurot või

enam.

 

6.    Hankeplaanis näidatakse:

6.1. riigihanke eseme nimetus;

6.2. hankemenetluse liik;

6.3. lepingu liik;

6.4. kas riigihange korraldatakse elektroonilise riigihankena e-riigihangete keskkonnas;

6.5. riigihanke korraldamise eeldatav aeg;

6.6. lepingu eeldatav maksumus ilma käibemaksuta;


6.7. lepingu täitmise eeldatav aeg;

6.8. riigihanke korraldamise eest vastutav isik või üksus.

 

7.    Hankeplaani  koostab  kiirabi  finantsjuht  ja  kooskõlastab  selle  vastutavate  ametiisikutega

(edaspidi vastutavad isikud) ning esitab kiirabi peaarstile (edaspidi peaarst) kinnitamiseks.

 

Vastutavad isikud valdkondade ikes äratakse kiirabi põhitegevuse käskkirjaga.

 

8.  Riigihanget ei või jaotada osadeks riigihanke teostamiseks kehtestatud korra või nõuete eiramiseks, eriti kui lepingu esemeks on funktsionaalselt koos toimivad või sama eesmärgi saavutamiseks vajalikud asjad, teenused või ehitustööd.

 

9.   Kiirabi peab riigihangete korraldamisel võimaldama pakkumuste ja taotluste elektroonilist esitamist vähemalt 50% ulatuses kiirabi eelarveaastal planeeritavate riigihangete rahalisest mahust.

 

10.  Väljavõte hankeplaanist avaldatakse kiirabi veebilehel. Avaldatud hankeplaanis näidatakse ära riigihanke nimetus, hankemenetluse liik, riigihanke korraldamise eeldatav aeg ja riigihanke korraldamise eest vastutav isik või üksus.

 

11.  Riigihanke alustamise käskkirja annab kiirabi peaarst ja selles:

 

11.1.    põhjendatakse    hankemenetluse    liigi    valikut    väljakuulutamiseta    läbirääkimistega

hankemenetluse puhul;

 

11.2. äratakse riigihanke eest vastutav isik. Üldjuhul äratakse riigihanke eest vastutavaks isikuks vastava valdkonna eest vastutav isik, vajaduse korral muu töötaja;

 

11.3. äratakse lepingu itmise ja tehnilise kirjelduse koostamise eest vastutav isik. Üldjuhul määratakse lepingu täitmise ja tehnilise kirjelduse koostamise eest vastutavaks isikuks vastava valdkonna vastutav isik, vajaduse korral muu töötaja. Nii riigihanke eest kui ka lepingu täitmise ja tehnilise kirjelduse koostamise eest vastutavaks isikuks võib määrata ühe ja sama isiku.

 

11.4. moodustatakse vajaduse korral riigihanke komisjon:

 

11.4.1 mis koosneb vähemalt kolmest liikmest;

 

11.4.2 mis  avab  pakkumused,  kontrollib  pakkujate  kõrvaldamise  aluste  puudumist,  pakkujate kvalifikatsiooni, kvalifitseeritud pakkujate esitatud pakkumuste vastavust riigihanke teates, ja hankedokumentides esitatud tingimustele, hindab pakkumusi ning selgitab välja edukad pakkumused. Riigihanke komisjon teeb otsuseid lihthäälteenamusega. Häälte võrdse jagunemise korral on otsustav riigihanke komisjoni esimehe hääl;

 

11.4.3 mille tööst ja menetlevat hanget puudutavate otsuste tegemisest ei või osa võtta isik, kellel esineb huvide konflikt või kelle puhul tekib või võib tekkida kahtlus tema erapooletuses. Riigihanke komisjoni liige peab viivitamata kirjalikult teavitama komisjoni sellise asjaolu ilmnemisest, ennast riigihanke komisjoni tööst taandama ja hoiduma edasisest tegevusest selle riigihankega seoses.

 

12.  Lepingu muutmise või lõpetamise algatab vajaduse korral lepingu täitmise eest vastutav isik. Lepingu   muutmise   korral   tuleb   arvestada   riigihangete   seaduse   §-s   69   lepingu   muutmise võimalustele seatud piirangutega. Lepingu muutmisel või lõpetamisel rgitakse samu protseduurireegleid nagu lepingu sõlmimisel.

 

II Ostumenetlus

 

13. Ostumenetlus tuleb korraldada asjade ostmisel ja teenuste tellimisel, kui ostu või lepingu maksumus ilma käibemaksuta on 0,1 9999 eurot, ning ehitustööde tellimisel, kui ostu või lepingu maksumus ilma käibemaksuta on 0,1 – 29 999 eurot.

 

14. Peaarst ärab (kirjalikult või suuliselt) riigihanke eest vastutava isiku ostumenetluse korraldamiseks.

 

15.  Riigihanke eest vastutav isik peab korraldama ostumenetluse selliselt, et riigihangete seaduse

§-s 3 sätestatud üldpõhitteid rgides oleks  kiirabi halduskoormus,  sealhulgas aja-,  raha- ja

tööjõukulu, ostumenetluse korraldamisel võimalikult väike.

 

16.  Vajaduse korral koostab riigihanke eest vastutav isik kirjaliku kutse, mis koosneb vähemalt lähteülesandest ja hinnapakkumuse vormist. Kirjalik kutse koostatakse eelkõige juhul, kui asjadele,


teenustele või ehitustöödele on sätestatud seaduses erinõudeid (registreeringud erialases registris ja/või nõutavate lubade olemasolu vms).

 

17. Riigihanke  eest  vastutav  isik  edastab  ühele  või  piisava  konkurentsi  olemasolul  vähemalt kolmele pakkujale kirjaliku või suulise kutse. Riigihanke eest vastutav isik kontrollib enne kutse esitamist pakkujate vastavust seadustes sätestatud erinõuetele, kui see vajadus tuleneb riigihanke esemest.

 

18. Riigihanke eest vastutav isik tagab arve või ostukviitungi viseerimise kehtiva korra kohaselt ning esitab selle seerel peaarstile kinnitamiseks. Vajaduse korral sõlmib peaarst vastutava isiku ettepanekul kirjaliku lepingu.

 

19.  Ehitustööde  tellimisel  peab  sõlmima  kirjaliku  lepingu  juhul,  kui  lepingu  maksumus  ilma

käibemaksuta on 10 000 eurot või enam.

 

III Lihthange

 

20.  Lihthange tuleb korraldada asjade ostmisel ja teenuste tellimisel, kui lepingu maksumus ilma käibemaksuta on 10 000 39 999 eurot, ning ehitustööde tellimisel, kui lepingu maksumus ilma käibemaksuta on 30 000 – 249 999 eurot.

 

21.  Peaarst määrab:

21.1. riigihanke eest vastutava isiku;

21.2. lepingu täitmise eest vastutava isiku;

21.3. vajaduse korral riigihanke komisjoni koosseisu.

 

22.  Riigihanke eest vastutav isik korraldab lihthanke dokumendi koostamise, sealhulgas tehnilise kirjelduse koostamise. Lihthanke dokumendi koostamisel tuleb lähtuda riigihangete seaduse §-s 24,

§ 31 lg-tes 2–5 ja 8, §-des 32 ja 33, § 38 lg-tes 1–31 ja 5, §-des 39–41 ja §–des 47–50 sätestatust või mõnest neist. Kui lihthanke dokumenti ei koostata, tuleb riigihangete korraldamisel lähtuda riigihanke üldpõhitetest.

 

23. Riigihanke eest vastutav isik allkirjastab lihthanke dokumendi ja esitab selle peaarstile kinnitamiseks.

 

24.  Riigihanke  eest  vastutav  isik  korraldab  lihthanke  teate  avaldamise  riigihangete  registris (edaspidi register) ja lisab lihthanke dokumendi registrisse või viite elektronposti aadressile või veebilehele, mille kaudu on huvitatud isikul võimalik saada elektrooniline lihthanke dokument. Huvitatud isikute registreerimisele kohaldatakse riigihangete seaduse § 57 lõikes 11sätestatut.

 

25.  Riigihanke eest vastutav isik võib avaldada punktis 24 kirjeldatud viisil lihthanke teate ka juhul, kui lepingu eeldatav maksumus jääb lihthanke piirmäärast allapoole.

 

26.   Hankija ärab lihthanke teates ja lihthanke dokumendis pakkumuste esitamiseks istliku tähtaja (vähemalt neli tööpäeva), lähtudes lepingu esemeks olevatest asjadest, teenustest või ehitustöödest.

 

27.  Riigihanke eest vastutav isik korraldab pakkumuste vastuvõtmise lihthanke teates ja lihthanke dokumendis teatatud ajal ja viisil.

 

28.  Riigihanke eest vastutav isik ja/või riigihanke komisjon kontrollib pakkujate ja pakkumuste vastavust  lihthanke teates  ja  lihthanke dokumendis  esitatud  tingimustele, vajaduse  korral  peab pakkujatega läbirääkimisi ja selgitab välja eduka pakkumuse.

 

29.  Riigihanke eest vastutav isik ja/või riigihanke komisjon koostab punktis 28 nimetatud kontrolli tulemusel protokolli.

 

30.  Peaarst kinnitab lihthanke tulemused käskkirjaga ja sõlmib selle alusel kirjaliku lepingu.

 

31.  Lihthankega  seonduvatest  otsustest  teavitab  riigihanke  eest  vastutav  isik  pakkujaid  kolme

tööpäeva jooksul otsuse tegemisest arvates.

 

32.  Riigihanke eest vastutav isik korraldab 20 päeva jooksul pärast lepingu sõlmimist aruande ja pärast lepingu lõppemist aruande lisa esitamise registrile.


IV Lihtsustatud korras tellitav teenus (edaspidi lihtteenuse hange)

 

33.  Lepingu  sõlmimisel,  mille  eeldatavast  maksumusest  rohkem  kui  50%  moodustavad  CPV

äruse VII lisas nimetatud teenused ning mille eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 0,1

39 999  eurot,  tuleb  lähtuda  riigihangete  seaduse  §-s  3  sätestatud  riigihangete  korraldamise üldpõhitetest.

 

34.  Lepingu  sõlmimisel,  mille  eeldatavast  maksumusest  rohkem  kui  50%  moodustavad  CPV

äruse VII lisas nimetatud teenused ning mille eeldatav maksumus ilma käibemaksuta ületab

40 000 eurot, tuleb lähtuda käesoleva käskkirja punktides 35-46 toodust.

 

35.  Peaarst määrab:

35.1. riigihanke eest vastutava isiku;

35.2. lepingu täitmise eest vastutava isiku;

35.3. vajaduse korral riigihanke komisjoni koosseisu.

 

36.  Riigihanke eest vastutav isik korraldab vajaduse korral majanduslikult ja tehniliselt riigihanke nõuetele vastavate pakkujate (edaspidi valitud pakkujad) ja/või lepingu eeldatava maksumuse väljaselgitamiseks turu-uuringu (posti või e-posti teel) või teeb päringud andmebaasidest (nt veebipõhistest müügikeskkondadest).

 

37. Riigihanke eest vastutav isik korraldab hankedokumentide, sealhulgas tehnilise kirjelduse koostamise. Kui lepingu eeldatav maksumus on võrdne rahvusvahelise piirmääraga või ületab seda, tuleb tehnilise kirjelduse koostamisel järgida riigihangete seaduse §-s 33 sätestatut.

 

38. Riigihanke  eest  vastutav  isik  allkirjastab  hankedokumendid  ja  esitab  need  peaarstile kinnitamiseks.

 

39.  Lihtteenuse  hanke  korraldamisel  tuleb  soovist  lmida  leping  teatada  kiirabi  või  registri

veebilehel, kui lepingu eeldatav maksumus ilma käibemaksuta ületab 40 000 eurot.

39.1. Riigihanke eest vastutav isik teavitab soovist lmida leping lihtsustatud korras tellitava

teenuse tellimiseks kiirabi veebilehel või registri veebilehe kaudu.

39.2. Riigihanke eest vastutav isik võib teavitada soovist sõlmida leping lihtsustatud korras tellitava teenuse tellimiseks kiirabi veebilehel või registri veebilehe kaudu ka juhul, kui lepingu eeldatav maksumus jääb punktis 39 toodud ärast allapoole.

 

40.  Hankedokumendid võib avaldada registris koos lihtteenuse hanke avaldamisega või edastada hankija valitud pakkujatele või lihtteenuse hanke kuulutuse alusel osalemistaotluse esitanud huvitatud isikutele e-posti teel samal ajal.

 

41.  Riigihanke     eest     vastutav     isik     korraldab     pakkumuste     vastuvõtmise     lihtteenuse

hankedokumentides teatatud aja jooksul ja viisil.

 

42.  Riigihanke eest vastutav isik ja/või riigihanke komisjon kontrollib pakkujate ja pakkumuste vastavust lihtteenuse hanke hankedokumentides esitatud tingimustele, peab vajaduse korral pakkujatega läbirääkimisi ja selgitab välja eduka pakkumuse.

 

43.  Riigihanke eest vastutav isik ja/või riigihanke komisjon koostab punktis 42 nimetatud kontrolli tulemusel protokolli. Peaarst kinnitab lihtteenuse hanke tulemused käskkirjaga ja sõlmib selle alusel kirjaliku lepingu.

 

44.  Kirjalik leping tuleb sõlmida kui lepingu maksumus ilma käibemaksuta on 10 000 eurot või

enam.

 

45.  Riigihanke eest vastutav isik teavitab pakkujaid vastuvõetud otsusest kolme tööpäeva jooksul

otsuse tegemisest arvates.

 

46.  Riigihanke eest vastutav isik korraldab 20 päeva jooksul pärast lepingu sõlmimist aruande ja pärast   lepingu   lõppemist   aruande   lisa   esitamise   registrile,   kui   lepingu   maksumus      ilma käibemaksuta on üle 40 000 euro.

 

V Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus

 

47.  Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus (edaspidi ka hankemenetlus) on erandlik hankemenetluse liik, mida võib kasutada üksikutel, põhjendatud juhtudel riigihangete seaduse § 28 lg-te 2, 4-6 või 7 alusel.


48.  Riigihanke  alustamise  käskkiri  peab  sisaldama  hankemenetluse  liigi  valiku  põhjendust. Käskkirja juurde tuleb lisada kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis dokument, millest tuleneb hankemenetluse korraldamise õiguspärasus. Käskkirja juurde lisatavaks dokumendiks on näiteks teise poole kinnitus, et teenust tohib osutada vaid üks pakkuja, kes omab selleks ainuõigust jms.

 

49.  Hankemenetlus algab hankedokumentide esitamisega huvitatud isiku(te)le.

 

50.  Huvitatud  isikute  kvalifitseerimise  tingimused  ja  kvalifikatsiooni  tõendavate  dokumentide nõuded, sh hankemenetlusest kõrvaldamise alused, esitatakse hankedokumentides.

 

51.  Väljakuulutamiseta   läbirääkimistega   hankemenetluse   korral   peab   hankija   kontrollima riigihanke alustamise käskkirjas nimetatud huvitatud isikutel hankemenetlusest kõrvaldamise aluste puudumist ning nende vastavust kvalifitseerimise tingimustele.

 

52.  Vajaduse korral alustab hankija läbirääkimisi kvalifitseeritud pakkujatega, läbirääkimised tuleb

protokollida ja nende sisu hoida konfidentsiaalsena.

 

53.  Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse rgmiste etappide korraldamisel tuleb lähtuda riigihangete seaduses sätestatust.

 

 

 

V Lõppsätted

 

 

54. Tunnistada kehtetuks Tallinna Kiirabi 07. veebruari 2014. a põhitegevuse käskkiri nr 9.

55. Hankekord avaldada Tallinna Kiirabi veebilehel.

 

 

 

 

Raul Adlas

Tallinna Kiirabi peaarst

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÄRAKIRI ÕIGE

 

Anu Tedder

Tallinna Kiirabi juhiabi

02.03.2015


No results

No results

Mercell Holding AS

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.

Contact us

Write to us

+47 21 01 88 00