Vihula Vallavalitsus - Tender

Vihula Vallavalitsus
Mere 6
45501 Võsu
Estonia
Org number: 75023482
Company description

Väljaandja: Vihula Vallavolikogu

 

Akti liik: määrus

 

Teksti liik: algtekst-terviktekst

 

Redaktsiooni jõustumise kp: 25.06.2012

 

Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv

 

Avaldamismärge: RT IV, 08.01.2013, 52

 

Vihula valla hankekord

 

 

Vastu võetud 14.06.2012 nr 62

 

Määrus on antud Riigihangete seaduse § 5 lg 2 ja § 131alusel ning lähtudes Vihula Vallavolikogu 12.04.2006 määrusega nr 18 kinnitatud „Vallavara valdamise korra“ §-st 20.

 

1.   peatükk

ÜLDSÄTTED

 

§ 1. Eesmärk ja reguleerimisala

 

Käesolev Vihula valla hankekord (edaspidi – hankekord) reguleerib Vihula valla kui omavalitsusüksuse sisepädevust Riigihangete seadusega (edaspidi – RHS) sätestatud järgmiste ülesannete täitmisel:

 

1) riigihangete planeerimine, sealhulgas iga-aastase hankeplaani koostamine, kinnitamine, muutmine ja täiendamine;

2) riigihangete korraldamise ja hankelepingu täitmise eest vastutavate isikute ja nende ülesannete määramine;

3) hankekomisjoni moodustamine ja selle ülesannete määramine;

 

4) riigihangete, sealhulgas lihthangete piirmäärast väiksema maksumusega riigihangete hankemenetluse korraldamine;

5) lihtsustatud korras teenuste tellimine;

6) vorminõuetele vastavate hankelepingute sõlmimine;

 

7) ühishangetes osalemine.

 

§ 2. Hankekorra kohaldamine

 

(1)  Hankekorda kohaldatakse riigihangetele (edaspidi – hange), milles Vihula valla nimel on tellijaks:

1) Vihula Vallavalitsus;

2) Vihula Vallavalitsuse hallatav asutus.

 

(2)  Hangete puhul, milles hankelepingu eset rahastatakse osaliselt või täielikult riigieelarvest, sealhulgas mõnest Euroopa Liidu programmist, fondist või muust sarnasest allikast, kohaldatakse hankekorda, arvestades rahastaja nõuete ja juhenditega, kui need ei ole vastuolus RHS-ga.

 

§  3. Hangete jagunemine

 

Hanked jagunevad hankekorra mõistes järgmiselt, lähtudes RHS-ga sätestatud riigihangete piirmääradest ja hankelepingu eeldatavatest maksumustest:

 

1) rahvusvaheline hange – hange, mille hankelepingu maksumus on võrdne RHS-s sätestatud rahvusvahelise piirmääraga või ületab seda;

 

2) siseriiklik hange - hange, mille hankelepingu maksumus on võrdne RHS-s sätestatud riigihanke piirmääraga või ületab seda;

 

3) lihthange - hange, mille hankelepingu maksumus on võrdne RHS-s sätestatud lihthanke piirmääraga või ületab seda, kuid jääb alla riigihanke piirmäära;

 

4) väikehange - hange, mille hankelepingu maksumus asjade ostmisel ja teenuste tellimisel on 5000 eurot või rohkem ning ehitustööde tellimisel 15000 eurot või rohkem, kuid jääb alla lihthanke piirmäära;

 

5) minihange - hange, mille hankelepingu maksumus asjade ostmisel ja teenuste tellimisel on vähem kui 5000 eurot ning ehitustööde tellimisel vähem kui 15000 eurot;

 

6) lihtsustatud korras tellitavate teenuste hange – RHS §-s 19 nimetatud teenuste hange, mille puhul kohaldatakse RHS §-des 5 ja 19 ning hankekorras sätestatud lihtsustatud korras tellitavate teenuste hanke hankemenetluse reegleid;

 

7) ühishange – hange, mille korraldavad RHS §-s 10 nimetatud hankijad ühiselt.

 

2. peatükk


 

 


HANGETE ETTEVALMISTAMINE JA PLANEERIMINE

 

§ 4. Piirmäärade rakendamine hankemenetluse liigi valimisel

 

(1) Hankemenetluse ettevalmistamisel on hankija kohustatud määrama hankelepingu eeldatava maksumuse RHS-s sätestatud viisil.

 

(2) Hankija on kohustatud kontrollima tema määratud hankelepingu eeldatava maksumuse vastavust Rahandusministeeriumi veebilehel ja Euroopa Liidu Teatajas avaldatava rahvusvahelise piirmäära ning RHS-s sätestatud muude hanke piirmäärade suurustele ning korraldama hankemenetluse RHS-s ja hankekorras sätestatud nõuete kohaselt.

 

(3) Kui hankemenetluses välja selgitatud eduka pakkumuse kriteeriumitele vastava pakkumuse hind ületab hankija valitud hanke liigi piirmäära, tuleb hankijal vastavalt asjaoludele valida üks järgmistest lahendusvariantidest:

 

1) avaldada vabatahtlik teade riiklikus riigihangete registris RHS §-s 30.1 sätestatud juhul ja korras ning jätkata hankemenetlust;

 

2) lõpetada hankemenetlus RHS § 49 lg 1 punkti 1 alusel, määrata hankelepingu uus eeldatav maksumus ning korraldada uus hankemenetlus.

 

§ 5. Hangete planeerimine ja hankeplaan

 

(1) Rahvusvahelised hanked, siseriiklikud hanked, lihthanked ja lihtsustatud korras tellitavad hanked, mille maksumus on võrdne või ületab riigihanke piirmäära, korraldatakse vastavalt hankeplaanile.

 

(2) Hankeplaani koostamise korraldab vallavalitsus. Hallatava asutuse hankeplaani koostamise korraldab hallatava asutuse juht. Valla hankeplaan kinnitatakse hiljemalt ühe kuu jooksul pärast vallaeelarve vastuvõtmist vallavalitsuse korraldusega. Hankeplaan avalikustatakse valla veebilehel.

 

(3) Hankeplaanis näidatakse iga hanke kohta vähemalt järgmised andmed:

1) ostetava asja või tellitava teenuse nimetus;

2) hanke eesmärk, hankelepingu eseme kirjeldus;

3) hanke eeldatav maksumus ja finantseerimise allikas;

4) hankemenetluse algatamise eeldatav aeg;

5) hankemenetluse eest vastutav isik (edaspidi - hanke eest vastutav isik);

6) hankemenetluse liik;

7) hankelepingu täitmise eest vastutav isik.

 

(4)  Hankeplaani muudetakse ja täiendatakse hankeplaani aluseks olevate asjaolude muutumisel (nt hankija eelarve muutmine, täiendava finantseeringu tagamine jms).

 

(5)  Hankeplaan võib sisaldada ka järgnevateks aastateks kavandatud hankeid, tagamaks valla arengu pikaajalist kavandamist ja tegevuste planeerimist.

 

3. peatükk

HANKEMENETLUSE JA HANKELEPINGUTE TÄITMISE EEST VASTUTAVAD ISIKUD JA HANKEKOMISJON

 

§ 6. Vastutavad isikud

 

(1) Hankeplaanis määratakse iga hanke menetluse eest vastutav isik ja hankelepingu täitmise eest vastutav isik.

 

(2) Hankeplaanis mittesisalduva hanke hankemenetluse ja hankelepingu täitmise eest vastutav isik on isik, kes vastutab vallaeelarve vastava osa eest.

 

§ 7. Vastutavate isikute ülesanded

 

(1) Hankemenetluse eest vastutava isiku ülesanded on eelkõige:

1) hankemenetluse ettevalmistamise õigeaegne ja õiguspärane korraldamine;

2) hankemenetluse läbiviimise õigeaegne ja õiguspärane korraldamine, sealhulgas algatamine;

3) RHS-s sätestatud hankija toimingute tegemine riigihangete registris.

 

(2) Hankelepingu täitmise eest vastutava isiku ülesanded on eelkõige:

1) hankelepingu eseme tehnilise kirjelduse projekti koostamine, hankelepingu eseme eeldatava maksumuse õiguspärane määramine, hankelepingu tingimuste või hankelepingu projekti koostamine ja esitamine hankekomisjonile;

2) osalemine hankemenetluse käigus hanke ja hankedokumentide kohta selgituste andmisel;

 

3) hankelepingu sõlmimise korral hankija esindamine lepingu täitmisel.


 

 


 

(3)  Hankeplaanis mittesisalduva hanke hankemenetluse ja hankelepingu täitmise eest vastutav isik täidab eelkõige käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 nimetatud ülesandeid.

 

§  8. Hankekomisjon

 

(1)  Hankekomisjon moodustatakse iga hankeplaanis sisalduva hanke korraldamiseks. Hankekomisjoni volitused kehtivad vastava hanke hankemenetluse lõppemiseni.

 

(2)  Hankeplaanis mittesisalduvate hangete korraldamisel otsustab hankekomisjoni moodustamise vajaduse hankemenetluse ja hankelepingu täitmise eest vastutav isik, kes teeb vastava ettepaneku asutuse (vallavalitsuse või hallatava asutuse) juhile.

 

(3)  Hankekomisjoni moodustab asutuse juht käskkirjaga. Hankekomisjoni koosseisu kuulub vastava hanke hankemenetluse eest vastutav isik ja hankelepingu täitmise eest vastutav isik, kui komisjoni moodustaja ei otsusta teisiti.

 

(4)  Komisjon peab olema vähemalt 3-liikmeline. Komisjoni koosseisu kinnitamisel määratakse komisjoni esimees, kes on vastava hanke hankemenetluse eest vastutav isik, kui komisjoni moodustaja ei otsusta teisiti.

 

(5)  Komisjon on otsustusvõimeline, kui kohal on üle poole komisjoni liikmetest, sealhulgas esimees.

 

(6)  Komisjoni töövorm on koosolek. Komisjoni kutsub kokku ja juhatab komisjoni koosolekut komisjoni esimees. Komisjoni koosolek protokollitakse ning protokoll registreeritakse asutuse dokumendiregistris. Protokolli kantakse koosoleku päevakord, vastuvõetud otsustused ja komisjoni liikme nõudmisel tema eriarvamus. Protokollile kirjutavad alla kõik koosolekul osalenud komisjoni liikmed ja koosoleku protokollija.

 

§  9. Hankekomisjoni ülesanded

 

Hankekomisjoni ülesanded on järgmised:

1) hanketeate ja hankedokumentide koostamine;

 

2) hankemenetluses hanketeate ja hankedokumentide kohta informatsiooni ja selgituste andmiseks hankemenetluse eest vastutavale isikule arvamuse andmine;

3) pakkumuste avamine;

4) pakkujate kvalifitseerimise tingimustele vastavuse kontrollimine ning pakkujate kvalifitseerimise või kvalifitseerimata jätmise otsuse tegemiseks ettepaneku esitamine;

 

5) pakkumuste hankedokumentidele vastavuse kontrollimine ning pakkumuste vastavaks tunnistamise või tagasilükkamise otsuse tegemiseks ettepaneku esitamine;

 

6) pakkumuste hindamine, eduka pakkumuse kriteeriumitele vastava pakkumuse väljaselgitamine ning edukaks pakkumuseks tunnistamise otsuse tegemiseks ettepaneku esitamine.

 

4. peatükk

HANKETEADE JA HANKEDOKUMENDID

 

§ 10. Hanketeade

 

(1) Iga hankeplaanis sisalduva hanke, väikehanke ja lihtsustatud korras tellitava teenuse hanke kohta koostatakse hanketeade.

 

(2) Hanketeade avaldatakse hanke algatamiseks:

1) RHS-s sätestatud juhul riigihangete registris ning informatsioon selle avaldamise kohta internetis valla veebilehel www.vihula.ee;

 

2) RHS-s sätestamata juhtudel internetis valla veebilehel www.vihula.ee.

 

(3)  Riigihangete registris avaldatav hanketeade peab vastama RHS-s sätestatud nõuetele.

 

(4)  Hanketeade, mida ei avaldata riigihangete registris, peab sisaldama vähemalt järgmisi andmeid:

1) hanke nimetus ja eesmärk;

2) pakkumuste esitamise tähtpäev ja koht;

3) teave hankedokumentide olemasolu, selle kättesaamise koha ja viisi kohta;

4) hanke kohta selgituste saamise kord ja selgitusi andvate isikute kontaktandmed.

 

(5)  Kui hankemenetluses ei koostata hankedokumente, tuleb hanketeates avaldada ka järgmine teave:

1) ettepanek potentsiaalsetele pakkujatele pakkumuse esitamiseks;

2) hankelepingu eseme tehniline kirjeldus;

3) nõuded pakkujale erinõuete olemasolul;

4) juhised pakkumuse koostamiseks.


 

 


(6)  Hankijal on õigus pärast hanketeate avaldamist informeerida potentsiaalseid pakkujaid korraldatavast hankest ning edastada neile hanketeadet muul viisil.

 

§  11. Hankedokumendid

 

(1)  Iga hankeplaanis sisalduva hanke algatamiseks koostatakse hankedokumendid.

 

(2)  Hankeplaanis mittesisalduva hanke hankedokumentide koostamise vajaduse otsustab hankemenetluse ja hankelepingu täitmise eest vastutav isik.

 

(3)  Hankedokumendid, mille koostamise kohustus on sätestatud RHS §-s 31, peavad vastama RHS-s sätestatud nõuetele. Hankedokumendid, mille koostamise kohustus ei tulene RHS-st, tuleb koostada vastavalt hankekorras sätestatud nõuetele.

 

5. peatükk

HANKEMENETLUSE KORRALDAMINE

 

§ 12. Hankeplaanis sisalduvate hangete hankemenetluse korraldamise põhimõtted

 

(1) Hankeplaanis sisalduvate hangete korraldamisel tuleb lähtuda hankeplaanist, RHS-s ja hankekorras vastavat hankemenetlust reguleerivatest normidest.

 

(2) Hankemenetluse algatab hankeplaanis määratud hankemenetluse eest vastutav isik hanketeate avaldamise ja hankedokumentide kättesaadavaks tegemisega.

 

(3) Pakkujate kvalifitseerimise või kvalifitseerimata jätmise, pakkumuste vastavaks tunnistamise või tagasilükkamise ning pakkumuse edukaks pakkumuseks tunnistamise otsustab vastavalt vallavalitsus korraldusega ning hallatava asutuse hangete puhul hallatava asutuse juht käskkirjaga.

 

§ 13. Hankeplaanis sisalduva hanke kriteeriumitele vastava hanke korraldamine, kui hankeplaani ei ole kinnitatud

 

(1) Erandkorras võib rahvusvahelise hanke, siseriikliku hanke, lihthanke ning sellise lihtsustatud korras tellitava teenuste hanke, mille maksumus on võrdne või mis ületab riigihanke piirmäära, korraldada ka uue eelarveaasta alguse ja hankeplaani kinnitamise vahelisel ajaperioodil.

 

(2) Lõikes 1 nimetatud ajaperioodil võib hankeplaanis sisalduva hanke kriteeriumitele vastava hanke algatada:

1) eelmise aasta hankeplaani alusel, kui vastav hange on eelmise aasta hankeplaanis kajastatud;

 

2) hankekorra § 5 lõikes 2 nimetatud hankeplaani kinnitaja antava õigusakti alusel, milles vastava hanke kohta on esitatud hankekorra § 5 lõikes 3 nimetatud andmed.

 

(3) Lõike 2 alusel algatatud hankemenetlustele kohaldatakse kõiki hankeplaanis sisalduva hanke hankemenetlusele kehtestatud reegleid.

 

(4) Lõike 2 alusel algatatud hanked kajastatakse nende algatamise aasta hankeplaanis hankeplaani koostamise üldises korras.

 

§ 14. Hankeplaanis mittesisalduvate hangete hankemenetluse korraldamise üldised põhimõtted

 

(1) Väikehanked, minihanked ja sellised lihtsustatud korras tellitavate teenuste hanked, mille maksumus on väiksem riigihanke piirmäärast, korraldatakse RHS-s sätestatud riigihanke korraldamise üldpõhimõtete ja hankekorra vastavate sätete kohaselt.

 

(2) Lõikes 1 nimetatud hangete korraldamisel võib osaliselt või täielikult kohaldada ka hankeplaanis sisalduvate hangete korraldamise reegleid. Nimetatud reeglite kohaldamise otsustab hankemenetluse ja hankelepingu täitmise eest vastutav isik.

 

§ 15. Lihthanke korraldamine

 

(1) Lihthanke hankemenetluse korraldamiseks koostab hankekomisjon hanketeate ja hankedokumendid.

 

(2) Hankedokumentides peavad olema vähemalt järgmised andmed:

1) hanke nimetus;

2) hanke eesmärk;

3) ettepanek pädevatele pakkujatele pakkumuse esitamiseks;

4) hankelepingu eseme tehniline kirjeldus;

5) hankelepingu põhilised tingimused või hankelepingu projekt;

6) pakkujatele kehtestatud kvalifikatsiooninõuded ja nende tõestamiseks vajalikud andmed või dokumendid;

7) kõik need asjaolud, mille kohta hankija soovib võistlevaid pakkumusi;

8) eduka pakkumuse väljaselgitamise metoodika või selle alused;


 

 

9)    pakkumuse struktuur ja nõutud dokumentide loetelu, pakkumuse edastamise ning märgistamise nõuded;

10)    hankedokumentide kohta selgituste saamise kord ja selgitusi andvate isikute kontaktandmed;

11)   pakkumuste esitamise tähtpäev ja koht;

12)    pakkumuste jõusoleku minimaalne tähtaeg;

13)    informatsioon pakkumuste avamise kohta.

 

(3)  Hankedokumentide kättesaadavaks tegemise viis, aeg ja koht avaldatakse hanketeates.

 

§  16. Väikehanke hankemenetluse korraldamine

 

(1)  Väikehanke hankemenetluse korraldamiseks koostatakse § 10 lõigete 4 ja 5 nõuetele vastav hanketeade.

 

(2)  Olenevalt hankelepingu eseme keerukusest ja selle tehnilise kirjelduse mahust võib väikehanke korraldamiseks koostada täiendavalt ka hankedokumendid, mis peavad sisaldama vähemalt § 15 lõikes 2 nimetatud andmeid.

 

(3)  Hankemenetluses otsustab pakkujate ja pakkumuste hanketeates esitatud nõuetele vastavaks tunnistamise ja pakkumuse edukaks pakkumuseks tunnistamise ametiasutuse hangete puhul Vihula Vallavalitsus korraldusega ning hallatava asutuse hangete puhul vastava hallatava asutuse juht käskkirjaga.

 

(4)  Väikehanke hankelepingu sõlmib vallaasutuse juht kirjalikult.

 

(5)  Kui väikehanke hankemenetluses ei esitata hanketeatele vastavaid pakkumusi, võib väikehanke hankemenetluses kohaldada hankekorras sätestatud minihanke hankemenetluse reegleid.

 

§  17. Lihtsustatud korras tellitavate teenuste hanke hankemenetluse korraldamine

 

(1)  RHS §-s 19 viidatud teenuste tellimisel lihtsustatud korras tuleb lähtuda RHS §-des 5 ja 19 sätestatud reeglitest ning käesolevast paragrahvist.

 

(2)  10 000-eurose või suurema, kuid riigihanke piirmäärast väiksema maksumusega lihtsustatud korras tellitavate teenuste hanke algatamise otsustab vastavalt vallavalitsus korraldusega ning hallatavas asutuses asutuse juht käskkirjaga, milles sisaldub vähemalt:

 

1) hanke nimetus;

2) hanke eesmärk, hankelepingu eseme kirjeldus;

3) hankemenetluse liik, algatamise viis ja koht;

4) hankemenetluse eest vastutav isik;

5) hankelepingu täitmise eest vastutav isik;

6) hankekomisjoni koosseis, kui algatamise otsustaja peab vajalikuks hankekomisjoni moodustada;

7) hanketeate või hankedokumendi koostaja;

8) pakkumuse edukaks tunnistaja.

 

(3)  10 000-eurose või suurema maksumusega lihtsustatud korras tellitavate teenuste hanke hankemenetluse korraldamiseks koostatakse hankekorra § 10 lõigete 4 ja 5 nõuetele vastav hanketeade.

 

(4)  Olenevalt hankelepingu eseme keerukusest ja selle tehnilise kirjelduse mahust võib lihtsustatud korras tellitavate teenuste hanke korraldamiseks koostada hankekorra § 15 lõikes 2 sätestatud nõuetele vastavad hankedokumendid.

 

(5)  10 000-eurose või suurema maksumusega lihtsustatud korras tellitavate teenuste hanke hankemenetluses otsustab pakkujate ja pakkumuste hanketeates esitatud nõuetele vastavaks tunnistamise ja pakkumuse edukaks pakkumuseks tunnistamise vastavalt vallavalitsus korraldusega ning hallatava asutuse hangete puhul hallatava asutuse juht käskkirjaga.

 

(6)  Lihtsustatud korras tellitava teenuse hankelepingu, mille maksumus on 10 000 eurot või suurem, sõlmitakse kirjalikult.

 

(7)  Alla 10000-eurose maksumusega lihtsustatud korras tellitava teenuse hankemenetlusele kohaldatakse minihanke hankemenetluse reegleid.

 

§  18. Minihanke hankemenetluse korraldamine

 

(1)  Minihanke korraldamise otsustab hankemenetluse eest vastutav isik.

 

(2)  Minihanke korraldamiseks ja hankelepingu sõlmimiseks selgitab minihanke korraldamise otsustaja välja hankijale sobivaima pakkumuse turul lähtudes objektiivsetest tingimustest, turusituatsioonist ning riigihanke korraldamise üldpõhimõtetest.


 

 


(3)  Minihanke hankeleping dokumenteeritakse vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldaval viisil (kassatšekk, arve, maksekorraldus vms).

 

(4)  Kui lepingupool soovib kirjalikku lepingudokumenti, allkirjastab selle vallaasutuse juht.

 

(5)  Kui minihanke hankelepingu sõlmib isik, kes ei ole vallaasutuse juht, on lepingu sõlmija aruandekohustuslik vallaasutuse juhi ees.

 

§  19. Ühishangetes osalemine

 

Ühishankes osalemise otsustab vastavalt Vihula Vallavalitsus korraldusega või hallavata asutuse korral hallatava asutuse juht käskkirjaga.

 

§ 20. Teabe edastamine hankemenetluses

 

Hankemenetluses edastatakse teavet kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ning koheldes kõiki hankemenetluses osalevaid isikuid võrdselt. Hankemenetluses loodud ja saadud dokumendid tuleb registreerida asutuse dokumendiregistris.

 

6.   peatükk

VASTUTUS JA LÕPPSÄTTED

 

§ 21. Vastutus

 

Hankekorra täitmise eest vastutab riigihanget korraldava vallaasutuse juht.

 

§ 22. Järelevalve

 

Järelevalvet hankekorra täitmise üle teeb Vihula Vallavalitsus.

 

§   23. Määruse jõustumine Määrus jõustub 25.juunist 2012.

Vello Väinsalu

Volikogu esimees


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


No results

No results

Mercell Holding AS

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.

Contact us

Write to us

+47 21 01 88 00